Viac než sto rokov turistického ruchu na Kanárskych ostrovoch

16.10.08 12:52:31

Keď sa povie Kanárske ostrovy, väčšine ľudom sa vybavia pláže, slnko, kultúra, tradície. Kanárske ostrovy patria bezpochyby k najobľúbenejším turistickým destináciám na svete. Na konci 19. stor. a ešte na začiatku storočia dvadsiateho, by ste tu nestretli viac než sto turistov ročne. Dnes, o sto rokov neskôr, sa ich počet pohybuje okolo 11 mil. za rok.

Prví európskí turisti sa začali na súostroví objavovať v 19. stor., medzi prvými bol aj Alexander von Humboldt, známy nemecký prírodovedec, ktorý po svojom návrate nešetril chválou pri popise ostrova Tenerife. I vďaka nemu sa o Kanárskych ostrovech dozvedelo mnoho ďaľších ľudí a boli tak položené základy turizmu na Kanárskych ostrovoch. Cestovný ruch sa tak stal veľmi dôležitým pre rozvoj ekonomiky.

Las Palmas na ostrove Gran Canaria a Santa Cruz na Tenerife boli prvými letoviskami. Tu boli postavené prvé hotely. Hoci na počiatku 20. stor., bolo na ostrovoch hotelov len niekoľko, smelo mohli konkurovať tým európskym a získali tak veľký ohlas.

Po prvej svetovej vojne sa na úspešne započatý rast turizmu naviazalo. Naozajstný boom masovej turistiky však nastal až na konci 50. rokov, najmä vďaka rozvoju prepravných spoločností a cestovních kancelárii.

Neustále zvyšovanie počtu ľudí, ktorí sa rozhodli stráviť svoju dovolenku na Kanárskych ostrovoch, si vyžiadal tiež vyhľadávanie dalších, turisticky atraktívných miest. Okrem väčších miest sa turistické centrá stali aj z miest, ako je Maspalomas na Gran Canaria alebo Playa de las Americas na Tenerife. Postupom času sa z Kanárskych ostrovov stala taká obľúbená turistická destinácia, ako ju poznáme teraz – obrovský prírodný park, ponúkajúci turistom z celého sveta komfort. Toto súostrovie už viac než sto rokov uchvacuje turistov svojou prekrásnou, rôznorodou krajinou a celoročne príjemným počasím.    

Posledné zaujímavosti...

23.02.2012 Kvetinový festival
29.12.2011 Calçots
11.02.2011 Teatro Cuyás

Naposledy v diskussi...

15.04.2012 Dovolenka na Kanárskych ostrovoch
19.12.2011 bellavista
23.07.2011 El Hierro
22.07.2011 so stravou/bez stravy

Posledná fotografia...

Gran Canaria
Lanzarote
Tenerife
nad hladinou
rozhľad