Kanárske ostrovy - Ubytovanie

(pages) > > > Ubytovanie

Kanárske ostrovy ponúkajú návštevníkom širokú ponuku typov ubytovania. Vyberú si tak veľmi nároční turisti, ako aj  tí, ktorí viac hľadia na cenu. Jednotlivé ostrovy sa cenami za ubytovanie líšia. Obecne môžeme povedať, že Tenerife a Gran Canaria sú najdrahšie, naopak turisticky nie tak obľúbené ostrovy El Hierro a La Gomera sú najlacnejšie. Ceny sa tiež menia nielen v závislosti na sezóne, ale tiež v dobe sviatkov a karnevalov zaplatíte viac. Niekedy ceny za ubytovanie zahŕňajú aj raňajky, zďaleka to však nie je pravidlom.
 
Ubytovať sa na „Kanároch“ môžete v niekoľkých typoch zariadení. Vybrať si môžete medzi hotelmi,  apartmánmi, casami rurales alebo kempami.

Hotely

Ubytovanie v hotele je určené náročnejším zákazníkom, ktorí sú  ochotní za vyšší komfort a hotelové služby priplatiť. Pozdĺž pobrežia sa na turisticky atraktívnych miestach rozprestierajú rozsiahle hotelové komplexy, ktoré okrem izieb často ponúkajú svojim hosťom bohatý denný a večerný program. Doporučujeme si však overiť, či sú tieto nadštandardné služby v cene.

Paradory

Paradory sú štátne hotelové zariadenia, ktoré sú pre Španielsko typické. Spravidla sa nachádzajú v historických budovách. Aj keď sa jedná o pomerne drahý typ ubytovania, naozaj stojí za to. Na ostrovoch je celkom šesť takýchto typov ubytovacích zariadení, teda na každom ostrove jeden, okrem Lanzarote. Paradory stoja vždy na krásnom mieste, buď na pobreží, alebo priamo v národnom parku.

Apartmány

Apartmány sú na Kanárskych ostrovoch najviac využívanými typmi ubytovania. Ceny sa veľmi líšia, ale pokiaľ si vystačíte s jednoduchším zariadením, ceny sú prijateľné. Do apartmánov chodia najmä rodiny s deťmi, ale v širokej ponuke nájdete aj apartmány pre dvoch . Väčšinou sú vybavené kuchynkou, jednou či dvomi spálňami, kúpeľňou a niekedy tiež obývacou izbou. Niekedy apartmány tvoria samostatné bloky, inokedy sú súčasťou hotelového komplexu. V tom prípade môžu hostia väčšinou využívať rovnaké služby, ako hostia hoteloví, napr. bazén či tenisové kurty.

Casas rurales

Casas rurales sú upravené vidiecke sídla, ktoré si  obľúbia tí, ktorí dávajú prednosť kľudnému prostrediu. Tiež sa tu bude páčiť tým , ktorí ocenia dušu miesta, lebo tieto sídla vynikajú svojou atmosférou, ktorú môžu vytvoriť iba odžité roky a na ktorú v hotelových komplexoch rozhodne nenarazíte. Dedinky, kde sa casas rurales nachádzajú môžu byť na odľahlých miestach, preto pred tým, než sa ubytujete, premyslite si možnosti dopravy na vami vybrané miesta. Ubytovanie v týchto sídlach nie je lacnou záležitosťou, pretože kvalita poskytovaných služieb býva vysoká.

Kempy

Na ostrovoch je kempov poskromne, preto je lepšie si ich polohu i kapacitu zistiť ešte pred tým, než so stanom na „Kanáry“ vyrazíte. Rozhodne nedoporučujeme stanovať mimo kempov, lebo stanovanie vo voľnej prírode sa trestá vysokou pokutou.

Celkovo môžeme povedať, že ubytovanie na Kanárskych ostrovoch je pomerne drahé, najlacnejšou variantou väčšinou bývajú zájazdy, ktoré zaisťuje mnoho cestovných kancelárii. V ponuke je väčšinou ubytovanie v troj až päťhviezdičkových hoteloch. Ceny sa líšia podľa kvality ubytovania, typu stravovania a podľa termínu. V sezóne, v období letných prázdnin sa ceny pohybujú približne medzi 20 až 25 tis. Sk.

Posledné zaujímavosti...

23.02.2012 Kvetinový festival
29.12.2011 Calçots
11.02.2011 Teatro Cuyás

Naposledy v diskussi...

15.04.2012 Dovolenka na Kanárskych ostrovoch
19.12.2011 bellavista
23.07.2011 El Hierro
22.07.2011 so stravou/bez stravy

Posledná fotografia...

Gran Canaria
Lanzarote
Tenerife
nad hladinou
rozhľad