Kanárske ostrovy - Počasie

(pages) > > > Počasie

Kanárske ostrovy sú často nazývané ako ostrovy večnej jari. Subtropická klíma je regulovaná Golfským prúdom a pasátovými vetrami. Turisti navštevujú ostrovy počas celého roka, lebo majú takmer istotu slnečného a nedaždivého počasia. Priemerné denné teploty sa od novembra do apríla pohybujú okolo 21 stupňov Celsia, po zbytok roka okolo 25 stupňov. V chladnejších mesiacoch ortuť na teplomere ukazuje nočnú teplotu okolo 10 stupňov, v lete sa vyšplhá aj na 20 stupňov.

Počasie - teplota mora na Kanárskych ostrovoch

Teplota mora sa pohybuje v závislosti na ročnom období medzi 17 a 24 stupňami Celsia. Hoci je to na tak pomerne malom území neobyčajné, priemerné teploty sa na jednotlivých ostrovoch líšia. Aj to je dôkazem rozmanitosti Kanárskych ostrovov, ktorá je pre turistov iste výhodou. Vyberie si totiž každý.

Počasie na jednotlivých Kanárskych ostrovoch

Najteplejšími sú Lanzarote a Fuerteventura, ktoré spolu s turisticky málo využívanými malými ostrovčekmi Graciosa, Alegranzou a Lobosom ležia najbližšie k brehom Afriky a na podnebí je to poznať.

Na Gran Canarii aj na Tenerife býva v zime o niečo chladnejšie. Samozrejme záleží na tom, v ktorej časti ostrova sa práve pohybujete, na juhu oboch ostrovov, kde sa nachádza väčšina turistických letovísk, je prakticky stále teplo a veľmi málo zrážok, zatiaľ čo na severe Tenerife a Grand Canarii je chladnejšie.

Ostrovy Gomera a La Palma sú celkovo chladnejšie, majú viac zrážok a menej slnečných dní, a za najstudenejší býva považovaný ostrov El Hierro.

Posledné zaujímavosti...

23.02.2012 Kvetinový festival
29.12.2011 Calçots
11.02.2011 Teatro Cuyás

Naposledy v diskussi...

15.04.2012 Dovolenka na Kanárskych ostrovoch
19.12.2011 bellavista
23.07.2011 El Hierro
22.07.2011 so stravou/bez stravy

Posledná fotografia...

Gran Canaria
Lanzarote
Tenerife
nad hladinou
rozhľad