Kanárske ostrovy - La Palma

(pages) > > > La Palma

La Palma nepatrí k veľmi turisticky navštevovaným lokalitám ako ostatné Kanárske ostrovy. Je to z dôvodu menšieho počtu pláží a tiež tým, že sa pred vami môže slniečko tu a tam schovať. Na druhú stranu existuje zopár dôvodov, prečo je La Palma označovaná ako La Isla Bonita (krásny ostrov) alebo La Isla Verde (zelený ostrov). Priaznivé klimatické podmienky spôsobili, že máme možnosť obdivovať prekrásnu prírodu plnú rastlín a stromov. Na ostrove La Palma sa bude  páčiť aj milovníkom turistiky. Pre nich je tu vyznačených veľa trás rôznych náročností. Vďaka veľmi strmému terénu si na ostrove užijú aj cyklisti, ktorí radi testujú, čo vydržia. Pokiaľ ste obdivovatelia divokej prírody a krásnych scenérií, určite vás La Palme nadchne.

La Palma je veľká 706 km2 a stáva sa tak piatym najväčším ostrovom Kanárskeho súostrovia. Najvyšším vrcholom je Roque de los Muchasos (2426 m). Na tak malú rozlohu je to najväčšie prevýšenie na svete. Na ostrove žije 85 tis. obyvateľov, asi 18 tis. z nich žije v hlavnom meste Santa Cruz de la Palma. Klíma je ovplyvňovaná vlhkými vetrami, občas prší a priemerná ročná teplota je 20oC.

Zaujímavosti na La Palma

Na ostrove rastú banánovníky a mnohé iné druhy ovocných stromov, borovice a samozrejme palmy. Nenechajte se však oklamať, La Palma znamená v preklade „dlaň“. V strmých svahoch sa vyžívajú muflóni, stretnúť by ste mohli tiež divokého králika. Úrodná pôda praje poľnohospodárstvu, pestuje sa tu aj tabak. Určite ochutnajte výborný miestny med a známe víno.

Pokiaľ sa túžite kochať  nedotknutou prírodou, určite navštívte Parque Nacionál de la Caldera de Taburiente. Okrem sopky Tenequía a jaskyne Cueva Bonita uvidíte bujnú zeleň a mnoho prameňov, riek a riečok. Budete mať možnosť nahliadnuť do najväčšieho vulkanického krátera na svete. Caldera de la Taburiente je 9 km široký a 770 m hlboký.

Za návštevu  stojí aj hlavné mesto ostrova Santa Cruz de la Palma. Malebné uličky, zákutia, verandy a balkóny si obľúbil už Kryštof Kolumbus, ktorý sa tu zastavoval pri svojich objaviteľských plavbách. Na námestí Plaza de Espaňa stojí kostol z 15. stor. Iglesia el Salvador. Zaujímavé je námornícko – historické múzeum, ktoré je umiestené v plachetnici.

Ten, kto sa rád pozerá na nebesá a milovníci nočnej oblohy iste ocenia fakt, že podľa astronómov sú na najvyššom mieste La Palmy najvhodnejšie podmienky pre pozorovanie hviezd na svete. Preto se samozrejme na Roque de los Muchachos nachádza obzervatórium.

 

Posledné zaujímavosti...

23.02.2012 Kvetinový festival
29.12.2011 Calçots
11.02.2011 Teatro Cuyás

Naposledy v diskussi...

15.04.2012 Dovolenka na Kanárskych ostrovoch
19.12.2011 bellavista
23.07.2011 El Hierro
22.07.2011 so stravou/bez stravy

Posledná fotografia...

Gran Canaria
Lanzarote
Tenerife
nad hladinou
rozhľad