Kanárske ostrovy - La Gomera

(pages) > > > La Gomera

Malý ostrovček La Gomera vás určite okúzli. Vulkanické útesy, rokliny, skalné útvary a hlavne bujná vegetácia dodávajú tomuto miestu osobitý ráz. Tretina ostrova je zahrnutá do svetového dedičstva UNESCO. Ostrov má ojedinelú atmosféru, pri jeho návšteve sa vo vás  rozprestrie kľud a pohoda.

La Gomera je druhým najmenším ostrovom Kanárskeho súostrovia, jeho plocha zaberá len 370 km2. Pôvodne bol však dvakrát väčší, dôvodom zmenšenia bola erózia. Na ostrove žije okolo 20 tis. ľudí. Tak ako aj ostatné Kanárske ostrovy, vznikla i La Gomera sopečnou činnosťou. Ostrov je tvorený z jedného horského masívu Alto de Garjonay.

Zaujímavosti na La Gomera

Na ostrove si prídu na svoje milovníci prírody. Časté sú vavrínové porasty, ale aj africké a kanárske palmy, z ktorých sa vyrába med.

Určite si nenechajte ujsť návštevu národného parku Garajonay. Uvidíte tu vavríny, lišajníky, machy a ďaľších 450 druhov rastlín. Tam kam sa cez nepriepustné koruny stromov dostane slniečko, kvitnú rastliny neuveriteľných farieb.

Na východnom pobreží La Gomerasa nachádza hlavné mesto ostrova. San Sebastian bol posledným prístavom, kde sa zastavil Kryštof Kolumbus než opustil doposiaľ známy svet. V septembri r. 1492 si  tu doplnil zásoby a vydal sa na cestu, na ktorej konci bolo objavenie nového kontinentu.

Pláže sú na ostrove väčšinou piesočnaté. Najväčším turistickým centrom na ostrove je Valle Gran Rey, čo je komplex niekoľkých dediniek. Obľúbeným rekreačným miestom sa stala Playa de Santiago.

Posledné zaujímavosti...

23.02.2012 Kvetinový festival
29.12.2011 Calçots
11.02.2011 Teatro Cuyás

Naposledy v diskussi...

15.04.2012 Dovolenka na Kanárskych ostrovoch
19.12.2011 bellavista
23.07.2011 El Hierro
22.07.2011 so stravou/bez stravy

Posledná fotografia...

Gran Canaria
Lanzarote
Tenerife
nad hladinou
rozhľad