Kanárske ostrovy - El Hierro

(pages) > > > El Hierro

Ostrov El Hierro bol v dávnych časoch považovaný za koniec sveta. Je najmenším obyvaným ostrovom v Kanárskom súostroví. Na rozdiel od svojich väčších súrodencov sa El Hiero nestal turistickým lákadlom. Tento fakt však prospieva prírode ostrova. Tá je na El Hierro veľmi rozmanitá. Nájdete tu prírodne bazéniky, v ktorých sa môžete osviežiť, uvidíte banánove plantáže, vinice, piniové lesy. Ani El Hierro nezaprie svoj sopečný pôvod, takže narázite na lávove potoky alebo na mohunté skaly a útesy, ktoré sú pozostatkom sopečného kráteru. Celý ostrov je pod ochranou UNESCO a pokiaľ ste milovníkmi krásnej a divokej prírody, určite bude pre vás návšteva tohoto ostrova nezabudnuteľným zážitkom.

Ostrov má rozlohu 278 km2 a žije tu asi 8 mil. obyvateľov. „La Isla Chiquila“, čiže „malý ostrov“, ako sa El Hierro prezýva, leží nejzápadnejšie z Kanárskych ostrovov.

Ostrov si veľmi obľúbili peší turisti, ktorým El Hierro ponúka veľmi premenlivú krajinu na malom území. Na El Hierro cestujú tiež potápači, podľa mnohých z nich je tu najkrajšia potápačská lokalita v Európe. Pokiaľ vás viac než podmorský svet láka spoznávanie histórie, nenechajte si ujsť archeologické nálezy na El Tagoro. Aj keď kúpanie v mori je tu príjemné, piesočné pláže sa na ostrove nevyskytujú. Pre dokonalý relax môžete navštíviť obľúbené kúpele Sabinosa. Určite si nenechajte ujsť vyhliadku Mirador de la Peňa, ktorá prevyšuje všetko ostatné na ostrove a je z nej nádherný výhľad. Za pozornosť tiež stojí hlavné mesto Valverde.

Posledné zaujímavosti...

23.02.2012 Kvetinový festival
29.12.2011 Calçots
11.02.2011 Teatro Cuyás

Naposledy v diskussi...

15.04.2012 Dovolenka na Kanárskych ostrovoch
19.12.2011 bellavista
23.07.2011 El Hierro
22.07.2011 so stravou/bez stravy

Posledná fotografia...

Gran Canaria
Lanzarote
Tenerife
nad hladinou
rozhľad